L rodiče, pomozte se sběrem dat na bakalářskou práci

28. listopadu 2016 v 19:28 | Blanka |  Zajímavé
Dobrý den,
jsem studentka 3.ročníku psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.
Píši tento rok bakalářskou práci a uvažovala jsem nad tématem spojeným s genderovou identitou dětí homosexuálních rodičů, případně bych se chtěla dotknout i tématu dětské tolerance. V zahraničí takové výzkumy probíhají běžně a poznatky o zcela stejném vývoji jako u dětí heterosexuálních rodičů jsou známy, v ČR se jim ale v dané oblasti nikdo nevěnuje. Domnívám se, že vz...hledem ke stále přetrvávajícímu neujasněnému postoji české společnosti, by tato práce mohla být teoreticky přínosem.
Problémem by mohlo být nasbírání dat na toto téma, nedokáži předem odhadnout dostupný vzorek a jestli je taková bakalářská práce vůbec uskutečnitelná. V tom mám lehké pochybnosti, tuším, že by se mi nemuselo povést dostat se k dostatečnému počtu rodin...
Proto nyní obesílám české LGBT centra/komunity/spolky s otázkami, zda by mi nepomohli si udělat o případném vzorku představu. Myslíte, že je reálné se přes Vás nakontaktovat na rodiče stejného pohlaví vychovávající spolu dítě/děti? A případně, na jaký počet rodin odhadujete (nebudu-li pro začátek specifikovat věk dítěte a zda vyrůstalo s rodiči stejného pohlaví od narození nebo se v průběhu jeho rodiče změnili partnera/partnerku)? A měli by rodiny vůbec o zúčastnění se mé práce zájem (šlo by pravděpodobně o dotazníkovou formu sbírání dat)?
Předem velmi děkuji za odpověď.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Daniela Králová daniella.kralova@seznam.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama