Leden 2017

Gay samizdat v elektronickém vydání - křest souboru próz, 18. ledna od 19.00 v CQP

16. ledna 2017 v 22:46 | Blanka |  Archiv akcí odjinud
Milí přátelé,

srdečně Vás zveme na křest elektronického vydání souboru samizdatových próz, které vznikly a byly šířeny v prostředí pražské gay komunity v rozmezí od 60. let do doby krátce po sametové revoluci. Akce proběhne ve středu 18. ledna 2017 od 19.00 v Centru queer paměti a během večera samozřejmě zazní také ukázky z textů.

O širším kontextu vzniku těchto textů promluví Petr Burda, autor některých z nich. Nakolik bylo v Československu 70. let nemyslitelné vydat gay román?

Prózy Lásky načerno, Ze země se těžko vstává, Jsou jiní, ale nejsou špatní a Ozvěny pochybností budou po slavnostním křtu k stažení na webu Společnosti pro queer paměť.

Centrum queer paměti (Na Strži 40, Praha 4) se nachází 3 minuty chůze od stanice metra Pankrác v pětipatrové okrové budově bezprostředně vedle pošty na křižovatce ulic Na Pankráci a Na Strži (vstup hlavním vchodem ve směru od pošty). Pozvánku zasíláme v příloze.


Těšíme se na viděnou a srdečně Vás zdravíme,
Společnost pro queer paměť, www.queerpamet.cz=


Czech queer community shání příběhy comming outů

2. ledna 2017 v 2:08 | Blanka |  Aktuality
Dobrý večer milé dámy,
sháním společně se stránkou Czech queer community příběhy comming outů. I Tvůj příběh má cenu!
Chtěli bychom vytvořit ucelenou sbírku zejména českých a slovenských příběhů, které by inspirovali a podpořily naši mládež, kterážto je stále se hledající.
Své příběhy mi můžete zasílat ve Wordovém dokumentu na přiložený email.
Zároveň sháníme LGBT seniory, Asiaty, černochy a intersexuály k rozhovoru. A tedy pokud samy spadáte do výše uvedené skupiny, či znáte někoho takového osobně, byli bychom velmi vděčni, kdybyste jim o našem rozhovoru řekly. Rozhovor lze učinit pomocí dotazníku, který zašlu, videorozhovorem na Skypu, či mezilidským setkáním (Praha, Ostrava, Liberec).
Děkuji za celou skupinu a přeji příjemný večer.