Květen 2017

3x debaty o manželství v AJ

21. května 2017 v 12:39 | Blanka |  Archiv akcí odjinud
Dobrý den,

dovolte mi, abych Vás informoval o tom, že příští týden bude na návštěvě v Česku Evan Wolfson, americký právník a LGBT aktivista, leader hnutí za rovnost manželství v USA - Freedom to Marry.
S Evanem proběhnou 3 besedy v Praze a Brně.
22. 5. v 17:00 na Právnické fakultě v Praze (FB události)
23. 5. v 12:30 na Masarykově Univerzitě v Brně (FB události)
23. 5. v 18:15 v (A)Void Floating Gallery v Praze na Výtoni (FB události)
Všechny debaty jsou zdarma a v angličtině.
Pro širokou veřejnost nejzajímavější bude ta ve středu v Praze, kde v panelu zasednou:
Evan Wolsfon, zakladatel a ředitel organizace Freedom to Mary
Radka Maxová, poslankyně hnutí ANO
Adéla Horáková, právnička organizace Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu
Jiří Pehe, ředitel New York University in Prague
Moderovat bude Anna Shavit, odbornice na politický marketing, Katedra marketingové komunikace a PR (FSV) Univerzity Karlovy
Je nutné se předem registrovat na webu pořadatele, Institutu pro politiku a společnost.
Jestli Vás téma práv LGBT osob zajímá, tuhle debatu byste si neměli nechat ujít.

S pozdravem

Czeslaw Walek
za Koalici za manželství
Jsme fér · Školská 24, Praha 1 110 00, Czechia

Dovolená na Bali

20. května 2017 v 15:07 | Blanka |  Aktuality
Holky, najdeme mezi vámi ty, co mají zkušenost s dovolenou v exotice (že by poskytly cenné rady) a ty, které by tam chtěly na konci prázdnin či na začátku podzimu zároveň i vyrazit (třeba i přesto, že zkušenost žádnou nemají)?

Ozvěte se mi, není to sice nejlevnější záležitost, ale žijeme jen jednou, ne?;-)
A až přijde "můj čas", tak já osobně chci třeba litovat některých věcí, které jsem udělala, než těch, které jsem neudělala a udělat je měla či chtěla;-):-) - ale na tohle člověk příjde až v určitém čase...ovšem pak už si to pamatuje napořád:-)

Kdo tomu rozumí, tak se na vás těšíme - dáme sraz a probereme možnosti. Čím víc, tím lépe, nicméně já jsem rozhodnuta tam letět i s minimálním počtem účastnic zájezdu;-):-)

P.S. Je to myšleno zcela VÁŽNĚ, takže očekávám jen vážně míněné reakce;-)

odlet bude cca koncem září na 14 dni do českého resortu na Bali - český hovořící pruvodce k dispozici.change2012@seznam.cz

Akci pořádá Zdenka

Change a RR - paintball sobota 24.6.

20. května 2017 v 15:01 | Blanka |  Archiv akcí RR
Prisla nam na mail prosba od Zdenky, cituju:
SOUTĚŽ - ZDENKA CHANGE - VYHLAŠUJE :-)
***Paintball Praha - HRA BAREV***
...
Vyhlašuji přihlašování na paintball v hale na Letné. Musí nás byt minimálně 8, abychom měly samostatnou hru - už nás 8 je, ale čím víc "cílů", tím lépe :-) :-) :-) Hra by proběhla některý víkend v červnu, termín upřesnime.
A já se rozhodla ze jako výhru
DARUJI
"nejlepši" paintballové střelkyni odměnu v podobě LETENKY na Change let balónem, který se uskuteční v "babím létě" v září. Tak seberte odvahu a hlaste se :-)
Přijďte si vyzkoušet, kolikrát se dokážete trefit do jiné L (případně na hru pozvěte i "bývalky" :D) a vyhrát díky tomu i (nejen) seznamovací L let balonem :-D
Zdenka
email: change2012@seznam.cz

Mezipatra otevřela v Praze komunitní kavárnu

11. května 2017 v 17:02 | Blanka |  Aktuality
Tisková zpráva
Praha, 21. února 2017
Mezipatra otevřela v Praze komunitní

kavárnu

  • Na Krymské 17 v Praze 10 zahájila v březnu provoz
  • komunitní kavárna Patra.
  • Svým jménem Patra odkazují na queer filmový festival
  • Mezipatra, který letos oslaví 18 let existence.


Komunitní kavárna Patra je nejnovějším projektem organizace Mezipatra. Ta každý rok v listopadu pořádá stejnojmenný queer filmový festival; kromě toho v rámci Prague Pride nabízí sérii diskusí a projekcí pod názvem Identita ve městě a v průběhu celého roku pod hlavičkou Mezipatra Approved uvádí distribuční filmy s LGBT+ tematikou.


"Když se nám naskytla příležitost v budově našeho sídla ve Vršovicích otevřít vlastní podnik, neváhali jsme," říká Aleš Rumpel, manažer Pater, který v minulosti přes deset let pracoval jako ředitel festivalu. "Mezipatra jsou víc než jediný český queer filmový festival. Je to prostor pro setkávání lidí, kteří se nebojí vyskočit ze škatulek, těch, co se dívají na svět jinak než skrz tradiční genderové kategorie, i těch, co prostě milují dobré umění. Atmosféru svobody a inkluzivity nechceme zprostředkovávat jen během festivalu, ale každodenně právě v Patrech," dodává.

Přímo nad samotnou kavárnou vzniká z původních kanceláří i multifunkční prostor. Od letošního jara tak může sdružení Mezipatra "ve svém" pořádat výstavy, filmové projekce nebo debaty. "Praha je snad jedinou evropskou metropolí, kde neexistuje gay a lesbické komunitní centrum. Doufám, že se nám to v Patrech podaří do jisté míry vykompenzovat," říká Rumpel.

Interiér Pater zpracoval Ing. arch. Lukáš Výtisk. "Každý člověk je jinými vsazován do určitých rolí, škatulí, bublin. Dostáváme tak nálepky a společenské role, na základě kterých se posuzuje vše, co děláme. Nové komunitní centrum by mělo být prostorem, který tyto předsudky nechává v pozadí, pomáhá je smazat nebo se s nimi vypořádat," vysvětluje svou inspiraci.

Adresa: Krymská 17, Praha 10 - Vršovice
Spojení MHD: zastávka Krymská, tramvaj 22 a 4, autobus 135
Facebook a Instagram: @patrakrymska

Kontakt pro média:
Aleš Rumpel


QFF Mezipatra
Francouzská 284/94
101 00 Praha

Běh proti homofobii neděle 14.5.

11. května 2017 v 16:55 | Blanka |  Archiv akcí odjinud

Připoj se k běhu FUN&RUN u příležitosti Mezinárodního dne boje proti homofobii


V neděli 14. května v pražském parku Stromovka ukážeme světu, že homofobie a diskriminace HIV pozitivních osob do naší společnosti nepatří. Zapoj se taky v kategorii ženy, muži nebo queer a vyběhni na trasu 5 nebo 10 km. Startovné je 150 Kč při online registraci, 200 Kč na místě. Výtěžek z něj bude věnován na provoz online LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla.

Že neběháš? Nevadí, přijď fandit a bavit se. Bude to fajn den!


Co nás na FUN&RUN čeká


Startovní kancelář bude otevřena od 9:00 hodin. Dostaneš startovní balíček s občerstvením včetně kelímku zmrzliny Ben&Jerry's, startovní číslo s čipem, vstup do převlékárny a na závěr taky elektronický diplom s tvým časem.

Přesně v 11:00 je start závodu.

Od 13:30 nás čeká příjemné odpoledne, zahraje nám pěkně tematicky QUEENIE, world Queen tribute band. K dispozici budou zdarma anonymní rychlotesty na HIV a sifilis v sanitce České společnosti AIDS pomoc. Více informací k akci
Registrovat se do závodu
Mezinárodní den boje proti homofobii - proč je pořád nutné ho slavit
Ve světě LGBT máme několik svátků, jimiž si připomínáme (většinou) neveselé události. Jedním z nich je Mezinárodní den boje proti homofobii, který každoročně připadá na 17. května. Toto datum ovšem bylo zvoleno z příjemných důvodů: v roce 1990 Světová zdravotnická organizace vyškrtnula homosexualitu z Mezinárodní klasifikace nemocí. Čti více
Jdeme ti vstříc... v Praze i v regionech ti pomůžeme zjistit tvůj HIV status
Bohužel se téma HIV v současné době nejvíce dotýká gayů a bisexuálů. Celých 80 % nově zachycených případů vychází z této komunity. Zapomeň na předsudky, že problém je v neodpovědném chování a nepoužívání kondomu. Tak jednoduché to není. Poslední studie dokonce ukázaly, že gayové používají kondom více než heterosexuálové.Čti více
Ester Janečková poběží s námi
Ester Janečková vás zve na běh proti homofobii Fun&Run 2017
Zaregistruj se, dokud jsou startovní čísla
Pořadatelé FUN&RUN
Děkujeme partnerům
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Web
Web
Email
Email
Instagram
Instagram