Mezipatra otevřela v Praze komunitní kavárnu

11. května 2017 v 17:02 | Blanka |  Aktuality
Tisková zpráva
Praha, 21. února 2017
Mezipatra otevřela v Praze komunitní

kavárnu

  • Na Krymské 17 v Praze 10 zahájila v březnu provoz
  • komunitní kavárna Patra.
  • Svým jménem Patra odkazují na queer filmový festival
  • Mezipatra, který letos oslaví 18 let existence.


Komunitní kavárna Patra je nejnovějším projektem organizace Mezipatra. Ta každý rok v listopadu pořádá stejnojmenný queer filmový festival; kromě toho v rámci Prague Pride nabízí sérii diskusí a projekcí pod názvem Identita ve městě a v průběhu celého roku pod hlavičkou Mezipatra Approved uvádí distribuční filmy s LGBT+ tematikou.


"Když se nám naskytla příležitost v budově našeho sídla ve Vršovicích otevřít vlastní podnik, neváhali jsme," říká Aleš Rumpel, manažer Pater, který v minulosti přes deset let pracoval jako ředitel festivalu. "Mezipatra jsou víc než jediný český queer filmový festival. Je to prostor pro setkávání lidí, kteří se nebojí vyskočit ze škatulek, těch, co se dívají na svět jinak než skrz tradiční genderové kategorie, i těch, co prostě milují dobré umění. Atmosféru svobody a inkluzivity nechceme zprostředkovávat jen během festivalu, ale každodenně právě v Patrech," dodává.

Přímo nad samotnou kavárnou vzniká z původních kanceláří i multifunkční prostor. Od letošního jara tak může sdružení Mezipatra "ve svém" pořádat výstavy, filmové projekce nebo debaty. "Praha je snad jedinou evropskou metropolí, kde neexistuje gay a lesbické komunitní centrum. Doufám, že se nám to v Patrech podaří do jisté míry vykompenzovat," říká Rumpel.

Interiér Pater zpracoval Ing. arch. Lukáš Výtisk. "Každý člověk je jinými vsazován do určitých rolí, škatulí, bublin. Dostáváme tak nálepky a společenské role, na základě kterých se posuzuje vše, co děláme. Nové komunitní centrum by mělo být prostorem, který tyto předsudky nechává v pozadí, pomáhá je smazat nebo se s nimi vypořádat," vysvětluje svou inspiraci.

Adresa: Krymská 17, Praha 10 - Vršovice
Spojení MHD: zastávka Krymská, tramvaj 22 a 4, autobus 135
Facebook a Instagram: @patrakrymska

Kontakt pro média:
Aleš Rumpel


QFF Mezipatra
Francouzská 284/94
101 00 Praha
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama