Srpen 2017

Logos zve do průvodu :

11. srpna 2017 v 20:54 | Blanka |  Archiv akcí odjinud
Vážení přátelé, milé sestry a milí bratři!
Rok se s rokem sešel a zítra se spolek Logos již tradičně zúčastní průvodu v rámci festivalu Prague Pride. Přijďte nás podpořit a připojte se k naší skupině LGBT† křesťanů. Sraz je v sobotu v 11.30 před hotelem Juliš v dolní části Václavského náměstí, na pravé straně při pohledu k Muzeu (Václavské
náměstí 22).

Těšíme se na viděnou v průvodu nebo na stánku během JarmarQu,
Výbor Logosu

--


Logos Česká republika, zapsaný spolek
Jsme ekumenické společenství LGBTQ věřících a jejich blízkých.
Kořeníme církev v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové.

Registrované partnerství - nová statistika

11. srpna 2017 v 20:49 | Blanka |  Zajímavé
Dobrý den,
další půlrok za námi a já Vám s radostí opět zasílám nově aktualizovanou statistiku registrovaných partnerství v České republice, včetně mého podrobného komentáře a přiložené tiskové zprávy.
"Během letošního půlroku využilo této možnosti celkem 137 stejnopohlavních párů, z toho 81 mužských a 56 ženských. Za celých 11 let existence zákona o registrovaném partnerství jich bylo uzavřeno 2647. Počet mužských párů výrazně převyšuje ženské, u kterých byl ale v posledních dvou letech zaznamenán větší zájem, a to právě díky zrušení zákazu adopcí pro registrované partnery loni v červnu.
V období od 1. července 2016 po výše zmíněném nálezu Ústavního soudu do 30. června 2017 se registrovalo 325 párů (191 gay párů a 134 lesbických párů), což je nejvíc od prvního roku registrovaného partnerství! Rozdíl mezi registrovanými mužskými a ženskými páry se tak začíná výhledově do budoucna pomalu a jistě zužovat.
Míra "rozpadu" partnerství je celkově stabilní a nízká. Za posledních 11 let zažádalo o zrušení partnerství 384 párů (176 ženských proti 148 mužským). Gayové tak boří stereotypní představu o jejich promiskuitě.
Nejvíc registrací se uskutečňuje v Praze, kde žije také nejvíc lidí, a která je také pro českou LGBT komunitu nejvíc atraktivní. Z celkového počtu uzavřených partnerství tvoří 32,15 % následovaná Jihomoravským krajem na 2. místě (10,65 %) a Moravskoslezským krajem na 3. místě.
Nejméně partnerství se uzavřelo v kraji Vysočina s 1,62 % a ve Zlínským (1,96 %).
348 partnerství bylo uzavřených s cizincem."
Doufám, že jsou pro Vás informace dostačující, a že je využijete pro svou práci, zvláště teď při příležitosti nadcházejícího festivalu Prague Pride.
S pozdravem
Jan Fiala
gay aktivista
Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (PROUD), člen
Queer spolek Charlie, člen výboru
Tel.: +420 737 922 087
PS: S těmi z Vás, co mě znají osobně, se těším na brzkou shledanou příští týden.

Letní kino: Život Adèle & Launch Be2Can

11. srpna 2017 v 19:40 | Blanka |  Archiv akcí odjinud
21. srpen v 20:30-0:30

Prvního pluku 2, 18000 Karlín, Hlavní Město Praha


Život Adèle, vítěz Zlaté palmy v Cannes a mnoha dalších ocenění, je komorním příběhem introvertní středoškolačky, která se zamiluje do svobodomyslné umělkyně Emmy a její život se tím navždy změní. Svým explicitním pojetím milostných scén vyvolal snímek řadu kontroverzí a stojí i za krátkodobým hypem krátkých modrých vlasů v Čechách.

Před projekcí představí organizátoři přehlídky festivalového filmu Be2Can novinky, dramaturgii, vizuál čtvrtého ročníku. Poprvé uvidíte ukázky ...tří vítězných filmů festivalů z Benátek, Berlína a Cannes, které budou ozdobou filmové události tohoto podzimu.
Be2Can se letos uskuteční od 4.-10. října v Praze v kině Lucerna, Evald a Světozor a od 12.-18. října v dalších městech po celé ČR.

http://www.filmeurope.cz/movies/753-ivot-ad-le

Vstupné: 70,-

ENG
Blue Is the Warmest Color, the winner of the Palme d´Or at Cannes and many other awards, tells a story of an introverted high-school student who falls in love with free-thinking artist Emma, which turns her life upside down. Kechiche´s explicit treatment of sexual scenes created much controversy, the film also brought the hype of short blue hair to the Czech Republic.

Before the screening, the organisers of Be2Can film festival will present the news, dramaturgy and visuals of fourth festival edition. For the first time you will see trailers of three winning films from festivals at Berlin, Cannes and Venice, which will be centrepieces of upcoming main autumn event. Be2Can will take place in Prague from 4th to 10th October at cinemas Lucerna, Evald and Světozor. From 12th to 18th October the festival continue in other cities cross Czech republic.

Entry: 70 CZK

Lesbický cestovatelský festival 2.12.

11. srpna 2017 v 19:24 | Blanka |  Program
Chystáme ve spolupráci s CHANGE tuto akci a to v kavárně Sapfo dne 2.12. Podrobnosti o programu jsou zatím v přípravě. Můžete se mj. těšit i na soutěž o ceny a živou hudbu :-)

Sháníme někoho, kdo by byl schopen uvařit nějakou cestovatelskou specialitu. Sama bud na místě podávat pravou indickou masalu. Kdo by chtěl s organizací trochu pomoci, je vítán.