Mezipatra ve spolupráci s Be2Can uvádí snímek 120BPM

4. října 2017 v 22:28 | Blanka |  Archiv akcí odjinud
Více informací najdete na mezipatra.cz
www.mezipatra.cz
Mezipatra ve spolupráci s Be2Can uvádí snímek 120BPM
Ještě než vám představíme kompletní program festivalu a než si začnete plánovat, jaké filmy chcete vidět, máme pro vás další promítání ze série Mezipatra Approved. Abychom vám zkrátili čekání na listopadový svátek queer filmů, ve spolupráci s Be2Can - přehlídkou těch nejlepších snímků z festivalů Berlinale, Benátky a Cannes, uvedeme drama 120 BPM (Francie, 2017).

O filmu
Raná devadesátá léta minulého století. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí...

Francouzský režisér - a dlouholetý scenárista slavnějšího kolegy Laurenta Canteta - Robin Campillo zvolil ve filmu 120 BPM funkční queer perspektivu a organicky propojil osobní a politické. Výsledkem je mix uměřeného, detailně pojatého procedurálu (sázejícího na precizní vyobrazení privátního rozměru ideologických bitev) a naléhavé, prudce emocionální romance. Film, jehož titul odkazuje jak k monitoringu srdeční aktivity, tak i k dobovému houseovému tepu tanečních klubů, nabízí nekonvenční pohled na členy specifické komunity, kteří se rozhodli "žít politiku v první osobě".

Kino Lucerna, velký sál
9. října 19:30
cena vstupenky 110 Kč
předprodej zde
MEZIPATRA 2017
Copyright © 2017 Mezipatra, všechna práva vyhrazena.
Kontaktujte nás: media@mezipatra.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama